Beállítás
db temék / kategória oldalanként.

Laborczfy kettős győzelmet szerzett Ausztriában
2010. május 17.

A Greinbach-i PS Racing Centerben folytatódott a Gokart Országos Bajnokság május nyolcadikán.
Csapatunk hat versenyzővel vett rész a „szomszédban” rendezett versenyen.

Az OB második versenyhétvégéjén Laborczfy Dénes érte el a legjobb eredményt, hiszen a Super World Formula géposztály mindkét futamát megnyerte. A győzelemért meg kellett dolgoznia, Attramini Mirko ugyanis szorosan a nyomában volt, az első futamon 0,240, a másodikon 0,336 másodperc volt mindössze a hátránya, amikor áthaladt a célvonalon. Mirko tehát mindkét futamon a második helyen ért célba. Éppen lecsúszott a dobogóról, mindkét futamon negyedik lett csapatunk harmadik versenyzője, Schádi Zoltán. A kategória legtöbb pontját, ezen a hétvégén, Laborczfy szerezte, így neki járt volna a HB ASE által felajánlott BMW 325i Challenge versenyautó tesztvezetés, ám ő lemondott erről a díjról Attramini javára.

A forduló legnagyobb csatáját hozta a 125 Masters géposztály második futama. A rajt után Tuzson Ádám vette át a vezetést, a mezőny végére visszaeső Märcz Ferenc hamar felzárkózott rá. Az utolsó előtti körben egy határozott manőverrel megelőzte Ádámot, ám Tuzsonnak pár kanyarral később sikerült visszaelőznie és megnyerte a futamot. Märcz második lett, de mivel az első futamot megnyerte 36 ponttal gazdagodott. A szintén Visualos Bitó Csaba az első futamban második, a masodikban harmadik lett és ő élhet a Suzuki tesztvezetés lehetőségével.

Czakó Rolandot indítottuk a 125 Mini géposztály versenyén. Versenyzőnk mindkét fordulóban biztosan tartotta a második pozíciót. A két ezüstöt érő helyezésével a bajnokságban elfoglalt második helyét is megerősítette.

A Gokart Országos Bajnokság egy újabb Zóna versennyel folytatódik, május 23-án, Pannónia-Ringen.

Vissza az előző oldalra

Kapcsolat   Impresszum
Használt Gokart Alkatrészek  |  Hírek  |  Csapat  |  Versenyzők  |  Támogatók  |  Versenynaptár  |  Eredmények  |  Fényképek  |  Letöltés  |  Linkek  |  Adatvédelem